iMessage na Androida pochodzi od Sunbird

Apple wyjaśniło, że nie planuje przenosić iMessage na Androida. Wiedzą, że to utrzymuje ich użytkowników na platformie i najwyraźniej dobrze sobie radzą z nękaniem zielonymi bańkami użytkowników Androida, które wynika z zepsutego przesyłania wiadomości, na które narzekają użytkownicy iPhone’a, gdy rozmawiają z kimś bez telefonu takiego jak ich.

Ponieważ może nigdy nie być oficjalnej aplikacji lub usługi iMessage na Androida, branża przesyłania wiadomości podjęła kilka prób stworzenia nieoficjalnego klienta iMessage. Większość z nich to dziwne implementacje, w tym ta, która chciała, abyś kupił starego iPhone’a, a następnie skonfigurował go jako prowizoryczny serwer do przekazywania wrażeń z iMessage na telefon z Androidem. Tak, było tak źle, jak się wydaje.

Następna próba pochodzi od firmy o nazwie Sunbird i wierzą, że mają prawdziwe doświadczenie, którego chciałeś.

Sunbird stworzył kompletnego klienta do przesyłania wiadomości, który „jest pierwszą i jedyną w pełni funkcjonalną aplikacją iMessage dla Androida”. Spróbuję dokładnie wyjaśnić, co to oznacza.

Według Sunbird oznacza to, że skonfigurowanie iMessage na telefonie z Androidem wymaga tylko telefonu z Androidem i około 60 sekund czasu. Nie potrzebujesz osobistego serwera, urządzenia Apple ani oprogramowania komputerowego. Ponownie, różni się to od tych dziwnych fałszywych pomysłów na serwery, które widzieliśmy w przeszłości.

Oznacza to również, że otrzymujesz w pełni zaszyfrowane wiadomości, wiadomości internetowe, wysokiej jakości multimedia, czaty grupowe, reakcje i wycofania, wskaźniki pisania na żywo i potwierdzenia odczytu. Być może najważniejsze jest to, że Twoje wiadomości (z telefonu z Androidem) będą wyświetlane jako niebieskie bąbelki na iPhonie.

iMessage Sunbirda

Jednak Sunbird to coś więcej niż tylko iMessage. Będzie również działać jako aplikacja do przesyłania wiadomości tekstowych, a także może łączyć się z WhatsApp (z wiadomościami grupowymi) i Facebook Messenger. Po drodze planujemy dodać Telegram, RCS, Signal, Line, Slack, Discord i Instagram. Ponownie, jest to kompleksowa usługa przesyłania wiadomości.

Brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, i musisz wiedzieć, w czym tkwi haczyk? Sunbird nie ujawnia połowu na tym etapie. Mówią wszystkie właściwe rzeczy, aby zachęcić ludzi do zapisania się na listę wersji beta w celu przetestowania aplikacji.

Na przykład twierdzą, że Sunbird „nie przechowuje danych użytkownika”, więc dotyczyłoby to danych logowania i wysyłanych wiadomości. Inne usługi, takie jak ta, korzystają z usług przekazywania lub muszą przechowywać Twoje dane uwierzytelniające, aby działały poprawnie, ale Sunbird wciąż twierdzi, że nic z tego nie robią. W rzeczywistości podczas odprawy z nimi ciągle wskazywali, że próbowali zbudować to w sposób, który nie przechowuje żadnych danych.

To nie jest open source, ponieważ opracowali jakiś rodzaj rozwiązania, które chcą zachować w tajemnicy. Wierzą, że rozwiązali każdy problem z przeszłości, który uniemożliwiał iMessage na Androida.

A co z kosztami? To musi być model abonamentowy, prawda? Najwyraźniej jeszcze nie. Sunbird powiedział nam, że usługa będzie bezpłatna i że jeśli chcą później zarabiać, mogą, ale na razie chcą tylko, aby ludzie z niej korzystali. To dla mnie trochę czerwona flaga. Nie ma nic bardziej przerażającego niż stworzenie usługi, która może spodobać się ludziom, poinformowanie ich, że jest bezpłatna, a następnie włączenie automatu obsługującego karty kredytowe, gdy już będą zaangażowani.

I to wszystko co mam na teraz. To brzmi jak najlepszy pomysł na iMessage dla Androida, ale jeszcze go nie testowałem i nie mam pojęcia, kiedy to zrobię. W tej chwili Sunbird prosi świat o zarejestrowanie się w celu przetestowania Sunbirda w zamkniętej wersji beta. Opublikują zaproszenia, zanim w pewnym momencie je otworzą (lub dopóki nie sprzedają technologii, bo jak inaczej mają zarabiać?).

Jeśli Cię to interesuje, możesz zarejestrować się na stronie Sunbird.

www.droid-life.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *